FETÖ elebaşının en yakınındaki isim hakkında flaş karar!

FETÖ/PDY bünyesinde faaliyet gösterdiği iddiasıyla Kaynak Holding'e yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, firari şüpheliler holdingin eski Yönetim Kurulu Başkanı Naci Tosun ile İzzet Akyar, Mustafa Talat Katırcıoğlu'nun ve FETÖ elebaşı Gülen'in en yakınındaki isim Cevdet Türkyolu'nun da aralarında bulunduğu 64 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

FETÖ elebaşının en yakınındaki isim hakkında flaş karar!

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü, Kaçakçılık ve Mali Suçlar  Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma çerçevesinde, holdingin eski  yöneticileri ve ortaklarının da aralarında bulunduğu şüphelilere yönelik  düzenlenen operasyonda, haklarında gözaltı kararı verilen ve aralamalara rağmen  bulunamayan 64 şüpheli hakkında sulh ceza hakimliğinden tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması talep edildi.

Savcılığın talebini kabul eden Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği,  aralarında eski Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Naci Tosun, eski Yönetim  Kurulu Başkan Yardımcısı İzzet Akyar, eski Yönetim Kurulu Üyesi Ali Akbulut, eski  yöneticilerden Mustafa Talat Katırcıoğlu ile "FETÖ'nün ikinci adamı" olduğu  değerlendirilen Cevdet Türkyolu'nun da bulunduğu 64 şüpheli hakkında "silahlı  terör örgütüne üye olma" suçundan yakalama emri düzenlenmesine karar verdi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca Kaynak Holding'e yönelik soruşturma  kapsamında, FETÖ/PDY bünyesinde faaliyet gösterdiği gerekçesiyle kayyum atanan  holdinge bağlı 19 şirket, 1 vakıf ve 1 derneğin eski yöneticilerinin de  aralarında bulunduğu 128 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince İstanbul merkezli 7  ilde 103 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda, zanlılardan 40'ı gözaltına  alınmış, bu şüphelilerden 34'ü tutuklanmıştı.

GÜLEN TEKME TOKAT DÖVMÜŞTÜ

Hüseyin Gülerce, Pensilvanya'da şahit olduğu bir olayda, Gülen'in Cevdet Türkyolu tekme tokat dövdüğünü söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas'ta Sedat Peker İzdihamı!
Sivas'ta Sedat Peker İzdihamı!
25 günlük askere tazminat var mı?
25 günlük askere tazminat var mı?