Muhaliflerden TSK açıklaması: Devirmek istiyoruz

'Fırat Kalkanı' bölgesinde faaliyet gösteren muhalif gruplar haklarındaki iddialara yanıt verdi.

Muhaliflerden TSK açıklaması: Devirmek istiyoruz

Fırat Kalkanı bölgesinde faaliyet gösteren muhalif grupların bağlı olduğu Havar Kilis Operasyon Odası Esed rejimini devirme hedefinden vazgeçmediklerini söyledi.

Pazartesi günü bir açıklama yayınlayan Türkiye destekli muhalif gruplar, İdlib'te oluşturulması planlanan çatışmasızlık bölgesi girişiminde TSK'ye destek vereceklerini bildirdi.

Açıklamada, "Esed rejimini devirene dek ve teröristleri yenilgiye uğratana kadar savaşa devam edeceğiz" açıklamasında bulunuldu. 

YOLSUZLUK SUÇLAMALARI 

Haklarındaki yolsuzluk ve 'paralı askerlik' suçlamalarını reddeden silahlı gruplar İdlib'te gerçekleştirilmesi planlanan çatışmasızlık bölgesi girişiminde 'intikam alma' amacı taşımadıklarını öne sürdü.

Geçtiğimiz günlerde Fırat Kalkanı gruplarından Hamza Tugayı, TSK'nın İdlib intikaline katılacaklarını bildirerek 'El Kaide'ye karşı savaş' ilan etmişti. Bölgeyi büyük oranda kontrol eden Tahriru'ş Şam Heyeti'ni (HTŞ) hedef alan açıklama aynı gün gruptan yapılan başka bir açıklama ile reddedildi.  

NE İSTİYORLAR? 

Cerablus ve Azez hattında faaliyet gösteren muhalifler İdlib'teki HTŞ güçlerine karşı geçmişte birçok tehditte bulunmuş, bundan dolayı 'intikam hisleriyle hareket ettikleri' yönünde suçlamaların hedefi olmuştu.

Öte yandan Halep kuzeyindeki grupların kendi aralarında çatışmaları sürdürmesi, yolsuzluk ve uyuşturucu kaçakçılığı gibi iddialar sık sık gündeme geliyor. Son olarak bölgedeki muhalif gruplardan birinin komutanıyla ilgili fuhuş iddiaları basına yansıdı.

MepaNews

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas'ta Sedat Peker İzdihamı!
Sivas'ta Sedat Peker İzdihamı!
25 günlük askere tazminat var mı?
25 günlük askere tazminat var mı?