Her şey ‘Ayağa Kalk İstanbul’ ile başladı

Onlar, memleket meselelerine duyarlı iki genç. Furkan Kaya ile ağabeyi Mehmet Kaya, 3 yıl önce kurdukları ajansla başarılı bir girişimcilik örneği sergiliyorlar. Furkan ve Mehmet Kaya kardeşlerin ismi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konulu videolarla duyuldu.

Her şey ‘Ayağa Kalk İstanbul’ ile başladı

Onlar, memleket meselelerine duyarlı iki genç. Furkan Kaya ile ağabeyi Mehmet Kaya, 3 yıl önce kurdukları ajansla başarılı bir girişimcilik örneği sergiliyorlar. Furkan ve Mehmet Kaya kardeşlerin ismi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konulu videolarla duyuldu. 

Gündeme göre hazırladıkları videolar paylaşım rekorları kırıyor. AKŞAM’a hikâyelerini anlatan Kaya Kardeşlerin bundan sonraki amacı ise senaryosunu, çekimini kısacası her şeyini kendilerinin hazırlayacağı 2019 seçimleriyle ilgili projeyi hayata geçirmek.   

İşte iki kardeşin başarı öyküsü: 

“AİLENİN YÜKÜNÜ OMUZLADIK”

FURKAN KAYA: “Biz Malatyalıyız. Ağabeyim ile birlikte 6 yıl önce İstanbul’a okumaya geldik. Ben inşaat mühendisliği ağabeyim de mimarlık okuyordu. 3 yıl önce babamızın işlerinin kötü gitmesi nedeniyle ailemizi İstanbul’a getirmek zorunda kaldık. Babamıza ve ailemize destek olmak için harekete geçtik. İki kardeş ailenin yükünü omuzlamak zorunda kaldık. Düşündük hangi işi yapabiliriz? Hangi işi yaparsak hem para kazanıp hem de mutlu olabiliriz. Biz de medya sektörünü seçtik. Okullarımızı bırakmak zorunda kaldık. İki kardeş İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni kazandık. Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde eğitim hayatımızı da sürdürüyoruz.”   

VİDEOLAR BİZE YENİ UFUKLAR AÇTI 

MEHMET KAYA: “3 yıl önce kendi yapım ajansımızı kurduk. Tanıtım filmleri, reklam, belgesel çekimleri yapıyoruz. Bir anlamda işlerimizi profesyonel mecrada sürdürüyoruz. İki tane ödül aldık. Türkiye Gençlik ödüllerinde ‘Gençlik Özel Ödülü’ ile Altın Palmiye ödüllerinde de ‘yılın ajansı’ ödülünü aldık. İki yıl önce Şair Arif Nazım, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için yazdığı ‘Ayağa Kalk İstanbul’ şiiri için bir klip hazırlamamızı istedi. Bunun üzerine biz de bir klip hazırladık. Klip sosyal medyada yayınlandığında büyük bir ilgi uyandırdı. AK Parti mitinglerinde gösterildi. İnsanlar beğendi. Sonrasında ise inandığımız değerler adına daha fazla ne yapabiliriz onu düşündük. Bu videoların devamını getirmeye karar verdik. Küçük küçük videolar yapmaya başladık. Her yaptığımız video bize yeni ufuklar açtı.” 

“GÖNÜLLÜ NEFERİZ” 

FURKAN KAYA: “Videolarımızı hazırlarken mevcut görüntülerden ve Cumhurbaşkanımızın konuşmalarından faydalanıyoruz. Tamamen işçilik bize ait. Bize kimse bugüne kadar gündem şu, şu videoyu yapın demedi. Biz kendi isteğimizle gönüllü olarak bu videoları hazırlıyoruz. Bağımsız bir şekilde yapıyoruz. Referandumdan evet çıkacağından emindik. Bu inançla bir video hazırladık. Kendi sosyal medya hesaplarımızdan videoyu paylaştıktan sonra büyük bir ilgiyle karşılaştık. Milyonlarca kez izlendi. Videolarımızda gözettiğimiz önemli nokta ise insanların kendilerinden bir şeyler bulması. İzledikleri zaman videoyu paylaşma duygusu uyanmalı. Sosyal medyada AK Parti’nin gönüllü neferiyiz diyebilirim.”

“TAKDİRİ HERŞEYİN ÖTESİNDE” 

MEHMET KAYA: “Geçtiğimiz Cumartesi günü Cumhurbaşkanımız ile Haliç Kongre Merkezi’nde tanışma fırsatımız oldu. Kendisine videolarımızdan bahsettik. Cumhurbaşkanımız da çalışmalarımızı takdirle karşıladığını ifade etti. Bizim için bu takdir her şeyden ötede. Videolarımızı milletvekilleri, bakanlar ve tüm partililer paylaşıyor. Bu bize büyük bir mutluluk veriyor.”

“EY OĞUL” 50 BİN PAYLAŞIM 

FURKAN KAYA: “Ey Oğul diye bir video yaptık. ‘Ey Oğul’ Cumhurbaşkanımızın Gençlik Şurası’nda okuduğu bir şiirdi. Biz bu şiiri güzel bir şekilde klipleştirdik ve montajladık. Sonuçta ortaya etkili bir video çıktı. Bu klip büyük bir ses getirdi. Bu en çok beğenilen videomuz oldu. Yaklaşık 50 bin kez paylaşıldı. Devam ettirelim dedik. Gündem Kudüs’tü. Geçtiğimiz hafta da ‘Suskunluğun bedeli’ adlı bir video hazırladık. Bu video da bayağı ilgi topladı. Birleşmiş Milletlerdeki oylama sonucunda kazanılan zaferin ardından bizim de bu güzel zafere bir katkımız olsun istedik ve yeni bir video hazırladık. Çalışmalarımız sürüyor.” 

HEDEF 2019

MEHMET KAYA: “Hedefimiz 2019’da yapılacak olan seçimler. Bu seçimler bizim için çok önemli. Bu bağlamda kamu spotu şeklinde hazırlamak istediğimiz bir projemiz var. Bu projenin çekimlerini de biz yapmak istiyoruz. Metniyle senaryosuyla her şeyini biz hazırlamak istiyoruz. Şehit ailelerini de işin içine katarak bunu yapmak istiyoruz. Ancak imkânlarımız kısıtlı. Bu konuda desteğe ihtiyacımız var.”

BÜLENT ŞANLIKAN

 

bulent.sanlıkan@aksam.com.tr

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Şehit olursam üstüme Türk bayrağı örtün'
'Şehit olursam üstüme Türk bayrağı örtün'
Hakkari’de 2’si kadın 9 terörist etkisiz hale getirildi.
Hakkari’de 2’si kadın 9 terörist etkisiz hale getirildi.