Ünlü yatırımcı Mobius'tan Türkiye ekonomisi için önemli değerlendirme.

Ünlü yatırımcı Mark Mobius, Türkiye’nin ticaret savaşından fayda sağlayabileceğini belirtti. Seçimlerden sonra tansiyonun düştüğüne vurgu yapan Mobius, Türkiye’nin artık büyük programını uygulayabileceğini ifade etti. Mobius, Erdoğan’ın hayata geçirmek istediği büyük projeler tamamlandığı taktirde Türk ekonomisinin şaha kalkacağını da vurguladı..

Ünlü yatırımcı Mobius'tan Türkiye ekonomisi için önemli değerlendirme.

Ünlü yatırımcı  Bloomberg TV'de ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşlarından, ve bu savaşın diğer ülkelerde yaratacağı etkiler hakkında konuştu. Mobius, 'nin ticaret savaşından fayda sağlayabileceğini belirtti. Seçimlerden sonra tansiyonun düştüğüne vurgu yapan Mobius, Türkiye'nin artık büyük programını uygulayabileceğini ifade etti.

Gelişen piyasalarda ilk akla gelen isimlerden milyarder yatırımcı Mark Mobius, ticaret savaşları üzerine "ABD ile Çin arasındaki ticaret anlaşmazlığı son derece kritik. Daha kötüye gidebilir. Anlaşmazlık artarsa en çok kaybeden Çin olacak" yorumunu yaptı. Söz konusu ticari savaşın küresel ölçekte birçok ülkeyi etkileyeceğine dikkat çeken Mobius, Türkiye'nin ise krizi fırsata çevirerek fayda sağlayan ülkelerden olacağını vurguladı.

"İNŞAATTA CANLILIK SÜRER"

Türkiye ile ilgili endişesi olmadının altını çizen Mobius, "Türkiye'de seçimin 2. tura kalmaması iyi bir haber. Biliyorsunuz adaylar yüzde 50'nin altında kalsaydı seçim 2. tura kalacaktı ama Erdoğan yüzde 52 ile seçildi ve bu olmadı. Ülkedeki tansiyon düştü ve artık büyük programını uygulayabilir. Yeni bir kanal inşa edecek. Devasa bir proje olacak. Ülkede canlı bir inşaat sektörü olacak" dedi.

"ERDOĞAN ÇOK İYİ İŞ ÇIKARIYOR"

Mobius, 'ın ekonomiyi yönetme stratejisine ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

"Son 5 -6 yıla bakarsan çok iyi iş çıkardı. Dikkatleri kırsal kesime çekti. Erdoğan'la birlikte kırsal kesimde ticaret anlamında öne çıktı. Bu Erdoğan ile değişti ve ekonomi canlandı. Bu nedenle de Erdoğan iktidarını sürdürmeyi başardı. Bu durum devam edeceğe benziyor."

"TÜRKİYE EKONOMİSİ ŞAHA KALKACAK"

Tayyip Erdoğan'ın başkanlık seçimlerini oyların %52'sini alarak kazanmasıyla Türkiye'de gerginliğin azaldığını belirten Mobius,  gibi devasa projelerin bu sayede rahatça yapılabileceğini ve inşaat alanında hareketlilik yaşanacağını söyledi.

Mobius, Türk lirasının son zamanlarda dolar karşısında güç kaybettiğini, ancak Türkiye'nin bu süreci atlatacağını inandığını belirtti. Erdoğan'ın son altı yılda gerçekleştirdiği icraatlarla Türkiye'nin iç kesimlerini kalkındırdığını ifade den Mobius, gelir dengesinin eşitlenmesi sebebiyle güç kazandığını belirtti.

Mobius, Erdoğan'ın hayata geçirmek istediği büyük projeler tamamlandığı taktirde Türk ekonomisinin şaha kalkacağını da vurguladı.

.

.

MOBİUS TÜRKİYE EKONOMİ ERDOĞAN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas'ta Sedat Peker İzdihamı!
Sivas'ta Sedat Peker İzdihamı!
25 günlük askere tazminat var mı?
25 günlük askere tazminat var mı?