Türkiye için teşekkürler Kenan Sofuoğlu
Nedim DELİBAŞ

Türkiye için teşekkürler Kenan Sofuoğlu

Advert

Türk sporunun can çekiştiği şu günlerde Türkiye'nin gururu oldu yine Kenan Sofuoğlu. Devşirme sporcular ile yarışan Milli takımlarımız masa tenisi, atletizm ve yüzme başta olmak üzere hepimizi derin düşüncelere sevk ediyor. Neden mi? Tabiki ırkçılığa ve milliyet ayrımına karşıyız. Şampiyonluk kürsüsüne çıkan sporcularımız İstiklal Marşı'nı dahi bilmiyor ve okuyamıyor. İşte bu dönemde bir kere daha İstiklal marşımızı dünyaya ezberleten elinde bayrağı ile gururumuz olan Anadolu'nun bağrından çıkan bir yiğit o...

Hayatı boyunca yaşadıkları ona bir rehber oldu. Acı tatlı anılar ve dünyaya adının ezberleten bir Türk'ün başarı öyküsü bu.

Kenan Sofuoğlu beşinci kez dünya şampiyonu oldu bugün. Bir kere daha bizi sevince boğdu tüm Türk dünyasını.

Kritik günlerden geçtiğimiz şu günlerde dibe vuran sporumuzun yüz akı oldu. Türk milletinin gururu oldu Kenan Sofuoğlu

Kenan Sofuoğlu'nu geçtiğimiz düzenlediğimiz Türkiye Spor Ödülleri'nde tanıdım ilk defa yüz yüze. Son derece mütevazı bir kişilik. Törene trafik yüzünden geç kalmış dolayısı ile salona geç girmişti. Sessizce bir kenarda ödül sahnesini bekledi. Kendisi ile fotoğraf çekilmek isteyen yüzlerce hayranının birini bile kırmadı. Böylesine mütevazı bir insan olan şampiyonumuz Kenan Sofuoğlu'na sadece bugünkü dünya şampiyonluğu için değil bizlere unuttuğumuz değerleri hatırlattığı için teşekkür ediyoruz.

Yolun açık olsun Kenan kardeşim...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas'ta Sedat Peker İzdihamı!
Sivas'ta Sedat Peker İzdihamı!
25 günlük askere tazminat var mı?
25 günlük askere tazminat var mı?