GEÇİŞ YOK REİS...
Emir ADIGÜZEL

GEÇİŞ YOK REİS...

Advert

Müdavimi olduğumuz köşeler var bizim..

Semtte sahibi olduğumuz lise yıllarından kalma köşeler bir kenara;artık lisans öğrencisiyiz geldik bitiriyoruz hani,akademik kimliğimizi mantalitemiz ile birleştirirsek adını medya ayağında gördüğümüz köşelerden bahsediyorum..

Müdavimi olduğumuz gazeteler.. Hani öldürsen zarar vermez bu davaya dediğimiz adamlar.. Sıksan boğazını,kessen elini kolunu yazmaz Reis'e,kavgasına aykırı bir harf dediğimiz abilerimiz..

Yorulduk reis demiş işte o abilerimizden biri geçenlerde.. Yorulduk üzerimize gelenlerden demiş.. Hak verilir mi tartışılır.. Bize yorulmak olur mu bilinmez.. Zira bizim mahallenin dik yürüyen,dikleşmeyen,gün içinde sağdan soldan eşrafın namusu geçer de göz göze geliriz,yakışık almaz diye en fazla karşılaştığı manzara kaldırım taşları olan çocukların yorulmaya hakkı olur mu diye sorsam.. Olmaz heralde..

Ama yorulduk Reis demiş abimiz... Hak vermek bir kenara dursun 'Yapma güzel abim,yapma.. Kimlere refere oluyorsun sen yapma' diye serzenişte bulundum,yalan yok.. Ama sonra düşündümde yorulduk lafından ziyade geçiş yok demek daha mantıklı olur diye düşündüm...

Tüm o yazıyı aslında 'Geçiş yok reis' diye değiştirsek otururu sanki taşlar yerine... Yazıyorum işte... Geçiş yok reis geçiş yok.. 15 Temmuz'da her iki tarafa da göz kırparcasına gecenin bir yarısı sadece bir yorumsuz Türk bayrağı paylaşarak bugün 260 canın üzerinden prim yapanlara vallahi geçiş yok..

Geçiş yok reis... Senin davanın arkasına sığınıp medyada kendisine adeta cephe açanlara,cepheyi utanmadan bir de manşetlerle senin aksi istikametinde kullananlara geçiş yok...

Anne/baba kadrosundan ana akım medyada kendilerine yer bulanlara,Ramazan ayında şarap açanlara,arkamızdan zehir saçanlara vallahi geçiş yok...

Yorulmak insana özgüdür lakin geçiş yok reis geçiş yok..

Yargıdaki rolünü senin sayende üst seviyelere taşımış,ne görevlerden ne işlere sayende gelmiş adamların ihanetlerine,Twitter'da saat mesajlarına,ayar verme çabalarına bugün bir kuru özürle vallahi geçiş yok..

Seni senden çok savunur gibi görünüp sana cephe alan hiçbir Allah kuluna vallahi geçiş yok...

Kibirleri boylarını aşmış, içimizdek İrlandılara vallahi geçiş yok...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas'ta Sedat Peker İzdihamı!
Sivas'ta Sedat Peker İzdihamı!
25 günlük askere tazminat var mı?
25 günlük askere tazminat var mı?