arama

42 Yıl Önce Soygun Gerçekleştiren Gangster Yazdığı Kitapdan Dolayı Tutuklandı!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Güncel Manşet Güncel Manşet
  • 1 Star
    Loading...

Takma isimle yazdığı kitapta; 42 yıl önce Fransa’da gerçekleştirilen bir soygunu anlatan gangster suçlu bulunarak hakim karşısına çıkartıldı. Ayrıntılar haberimizde;

1976’da Fransa’nın Nice kentinde gerçekleştirilen banka soygununda hırsızlar büyük bir vurgun yapmışlardı. Olay tarihin en büyük soygunları arasında gösterilmese de bankadan 200 kasa ve 46 milyon frank çalınmıştı.

 

Avrupa’nın en büyük finans şirketlerinden biri olan Société Générale’in şubesine yapılan soygun, filmlere ve kitaplara konu olmuştu. Ayrıca soyguncuların planı da uzun müddet konuşulmuştu.

BBC’nin haberine göre soygun; bankanın altından kazılan 8 metrelik tünel aracılığıyla yapılmıştı.

1976 Fransa Banka Soygunu

Ve yakalanan tek kişi Albert Spaggiari olmuş, o da 1977’de yargılanmak üzereyken ülkeden kaçmıştı. Olaydan 12 yıl sonra sürgündeyken hayatını kaybeden Spaggiari, bu dönemde soygunu nasıl planladığını anlattığı bir de kitap kaleme almıştı.

21. Yüzyıl Dolandırıcılığı: Lüks Otellerde Aylarca Bedava Keyif Yapmak!

Ancak aynı soygun, 2010 yılında farklı bir ismin yazarlığında anlatılınca yetkililer alarma geçti.

Jacques Cassandri Soygunu Anlattığı Kitap Yüzünden Yakalandı

Kitabı yazan kişinin Jacques Cassandri isimli gangster olduğunu anlayan yetkililer, hemen muhtemel suçluyu mercek altına aldı. Soyguna karıştığını kabul eden Jacques Cassandri, “para akladığı” yönündeki suçlamaları ise reddetti.Jacques Cassandri’nin avukatı da müvekkilini “romanın bir kanıt değil bir eser” olduğunu belirterek savundu.

Banka Soygununda Milyonlar Çalındı

Şu anda 74 yaşında olan gangster ayrıca soygundan kendisine sadece 2 milyon euro kaldığını ve bunun da kısa sürede harcandığını dile getirdi. Fakat savcılar, Cassandri’nin yıllarca lüks içinde yaşadığını ve onun cezasını çekmesini gerektiğini öne sürüyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.