arama

Burçlara Göre Makyaj Stilleri

Burçlara Göre Makyaj Stilleri
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Güncel Manşet Güncel Manşet
  • 1 Star
    Loading...

Burçlara göre makyaj stilleri oluşmaktadır. Her burç grubunun kendi tarzına göre makyaj uygulamaları bulunmaktadır. Sizler de burç grubuna göre makyajınızı belirleyebilirsiniz.

Ateş Grubu

Koç, aslan ve yay grubu ateş elementidir. Ateş grubu kadınları dikkat çekmeyi ve iddialı makyajları çok seviyor. Ateş grubu dikkat çekici renkleri kullanıyor. Göz makyajı için altın sarısı, turuncu tonlarında far ve siyah göz kalemi uygulanmalıdır. Eyeliner unutulmamalıdır. Beyaz ve açık ton farla gölgelendirme yapılmamalı. Allık şeftali tonlarında, dudaklar ise kırmızı ruj ile renklendirilmelidir.

 

Hava Grubu

İkizler, kova terazi hava grubudur. Hava grubunun makyaj tonları pembe ve mavidir. Göz makyajında mavi ve lacivert tonları kullanılmalıdır. Pembe tonlarında ki allıklarla yanaklara renk verilmelidir. Allıkların ışıltılı olması gerekmektedir. Pembe renk ile dudaklarınızı renklendirin.

 

Su Grubu

Balık, yengeç ve akrep su grubunu oluşturur. Su grubunun en çok kullanılan rengi yeşildir. Özellikle yeşilin her tonunu kullanılmalıdır. Su grubunun göz makyajı kahverengi göz kalemleri ve beyaz farlarla tamamlanır. Allık seçimi şeftali tonlarında olmalıdır. Ruj seçiminde ise pembe rengi seçmelidirler.

 

Toprak Grubu

Boğa, başak ve oğlak burcu toprak grubudur.  Toprak grubu sadelikten yana ve gösterişsiz bir stile sahiptir. Kahverengi tonları toprak grubunun sürekli kullandığı renktir. Kahverengi ruj ve makyajda kullanılmaktadır. Allıklar da kahverengi tonlarında kullanılmaktadır. Toprak grubu pastel tonları tercih etmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ