arama

Cinsel İsteği Artıran Besinler

Cinsel İsteği Artıran Besinler
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Güncel Manşet Güncel Manşet
  • 1 Star
    Loading...

Düzenli bir cinsel yaşam için en önemli etken cinsel istektir. Cinsel isteğini kaybeden bireylerde psikolojik sorunlara kadar gidebilecek rahatsızlıklar görülebilir. Peki cinsel isteği artıran besinler nelerdir? İşte o besinler…

Kan dolaşımı cinsel isteği artırmaktaki en büyük faktördür. Yapılan araştırmalarda kan dolaşımı sağlıklı olan insanların cinsel güçlerinde bir sorun olmadığı ortaya çıkmıştır.

Cinsel isteği artırmanın en ideal yolu doğal besinler ile beslenmektir. Bu besinler içlerindeafrodizyak ve çeşitli vitaminler barındırır. İşte cinsel gücü artıran, afrodizyak etkisi olan besinler;

Antep Fıstığı
Cinsel İsteği Artıran Besinler
Antep fıstığı cinsel isteğinizi artırmanızdaki en büyük yardımcınız olabilir. İçerdiği L-arginin maddesi, protein ve E vitamini ile cinsel bölgeye giden kan akışını artırarak, cinsel uyarılmanıza yardımcı olur.


Karpuz
Cinsel İsteği Artıran Besinler
Tıpkı Antep fıstığı gibi karpuz da içerisinde L-arginin maddesini barındıran bir diğer besin. Karpuz da cinsel gücünüzü artıran besinler arasında.


Greyfurt
Cinsel İsteği Artıran Besinler
Greyfurt cinsel isteği artırmasının yanında vücudunuz için de çok faydalı bir besindir. İştahızı açmakla birlikte karaciğerinizi çalıştırır ve bağışıklığınızı güçlendirir. Uzmanlar greyfurt meyvesinin yenilmesinden çok suyunun içilmesinin daha faydaları olduğu konusunda uyarıyor. Greyfurtun suyu sabahları aç karnına içilmelidir.


 

Çikolata
Cinsel İsteği Artıran Besinler
İçerisinde seratonin ve fenetilamin maderini barındırması nedeniyle yerken mutlu oluruz. Bundan daha da önemlisi yapılan araştırmalar sonucu çikolatanın az da olsa afrodizyaketkisi olduğu ve cinsel istek artırıcı olduğunu oraya çıkarttı. Bu yüzden çikolata yemek cinsel gücü artırır.


 

Ayçiçeği, Kabak Çekirdeği
Cinsel İsteği Artıran Besinler
İçinde bulundurdukları E vitamini sayesinde iktidarsızlığa engel olurlar. Cinsel arzuyuartırırlar. Aynı zamanda kalp ve sinir hastalıklarını önledikleri ortaya çıkmıştır.


 

Kayısı
Cinsel İsteği Artıran Besinler
İçerisinde A vitaminini ve potasyumu barındırır. Beyin ve kasların daha uyumlu çalışmasını ve daha az yorulmasını sağlar. Aynı zamanda sindirim sisteminin çalışması için faydalıdır. Cinsel gücün artmasında etkilidir.


 

Fındık, Fıstık, Ceviz, Badem
Cinsel İsteği Artıran Besinler
Bu besinler bol lifli ve bol proteinli besinlerdir. Tüketildiklerinde bol enerji verirler veböylece cinsel isteği artırırlar. İçerisinde aynı zamanda B vitamini barından bu yiyecekler bedensel yorgunluğun yanında zihinsel yorgunluğa da iyi gelir.


İncir
Cinsel İsteği Artıran Besinler
A vitamini, çinko, potasyum, kalsiyum ve demir gibi birçok maddeyi içerisinde bulunduran incirin şeker oranı çok yüksektir. Ancak bu şeker, kan şekerini yükseltmediği için gönül rahatlığıyla tüketilebilir. Cinsel gücün artmasında etkilidir.


Muz
Cinsel İsteği Artıran Besinler
Muz içerisinde magnezyum, mineral, demir, lif ve C vitamini barından, çok zengin bir maddedir. Erkekte sperm üretimini ve cinsel isteği artıran muz aynı zamanda bağışıklığı da güçlendirir.


 

Sarımsak
Cinsel İsteği Artıran Besinler
İçerisinde A, B1 ve C vitaminini barındırır. Aynı zamanda kükürtlü yağa sahip olan sarımsak bu yağ içerisinde bol miktarda akil sülfür barındırır. Sarımsak insana canlılık verir. Kadın ve erkekte cinsel arzuyu uyandırır.


 

Havuç
Cinsel İsteği Artıran Besinler
Yüksek miktarda A vitamininin yanında; potasyum, çinko, demir ve fosfor da içerir. Havuçvücudu güçlendirirBağışıklığı artırır. Gözler için de çok yararlı olan havuç cinsel gücünüzün artmasında büyük bir yardımcıdır.


 

Pekmez
Cinsel İsteği Artıran Besinler
İçerisinde demir, potasyum ve kalsiyum bulundurur. Pekmez, olmazsa olmazı tahin ile yenilirse etkisi çok daha fazla artar. Vücuda enerji verir ve kırmızı kan hücrelerinde oksijeni taşır. Bu sayede cinsel isteği de artırır.


Mercimek ve Kuru Baklagiller
Cinsel İsteği Artıran Besinler
Bu besinler içerisinde bolca lif, B1 vitamini, protein, demir ve sodyum içerir. Cinsel isteği artırması yanında zekanın gelişmesinde de etkilidirler.


 

Havyar
Cinsel İsteği Artıran Besinler
Eski zamanlardan beridir afrodizyak etkisi bilinmekte ve kullanılmaktadır. İçerisinde çok fazlaçinko bulunur. Çinko, erkekte sperm kalitesinin artmasına yardım eder bunun yanındaerkeklik hormonlarının yapımında etkilidir.


İstiridye
Cinsel İsteği Artıran Besinler
İçerisinde bolca aminoasit vardır. Yapılan araştırmalar sonucu hormonları tetiklediğisonucuna varılmıştır. Ancak bu kısa süreli bir kullanımda değil, uzun dönemde gelen bir etkidir.


 

Ginseng
Cinsel İsteği Artıran Besinler
Eski dönemlerden beridir Çin’de cinsel isteği artırmak için kullanılan kök bitkisidir. Yapılan araştırmalar sonucunda bu doğrulanmış ve Ginseng’in cinsel birleşme arzusunu artırdığı ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda cinsel bölgedeki kan akışını hızlandırıp ereksiyon kalitesini artırır.


Yukarıdaki besin öğelerinin dışında içerisinde bol protein bulunan yumurtahindienginar, bolca vitamin bulunduran domatessalatalıkmangohindistancevizi ve afrodizyak bulunduran, köri ve kırmızı biber de cinsel gücü artıran öğelerdir.

Cinsel İsteği Artıran Vitaminler
Cinsel isteği etkileyen vitaminlerin başında E vitamini geliyor. Penis içerisindeki damar sistemini koruyan E vitamini, erkeğin kaliteli sperm üretimini sağlıyor.

B vitamini de cinsel isteği artıran bir diğer vitamin. Sinirlerin, şeker hastalığından dolayı zarar görmesinin önüne geçiyor.

Sigara ve Alkol Cinsel Gücü Olumsuz Etkiliyor
Alkol içerisinde bolca enerji bulundurur. Bu da vücuda fazla miktarda enerji girmesini sağlar. Ancak vücuttaki fazla enerji atılamadığı anda vücut onu yağa çevirir. Yağa dönen enerji sizidamar tıkanıklığı ve yağlanma problemleriyle karşı karşıya bırakır.

Ayrıca alkol içildiği anda eller, ayaklar ve yüzdeki damarlar genişler ve penise gidecek olan kan bu bölgelerde toplanır. Bu da ereksiyonu zorlaştırır ve cinsel isteği düşürür.

Sigaranın içerisinde bulunan kimyasal maddeler de kan dolaşımını yavaşlatır. Bu sebepten dolayı cinsel bölgelerdeki duyarsızlık artar.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.