arama

Diş Beyazlatan Besinler

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Güncel Manşet Güncel Manşet
  • 1 Star
    Loading...

Herkes sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmak ister. Aslında bu zor değil. Doğru besinleri tüketirsek, dişlerimiz istediğimiz kadar beyaz renge ulaşabilir.

Peynir

Peynir kalsiyum kaynağıdır. Kemikleri ve dişleri güçlendirir. Peynirin içeriğinde laktik asit bulunmaktadır. Peynir tüketimi ile asitli yiyeceklerin dişe verdiği zararları da önleyebilirsiniz.

dis-beyazlatan-besinler.jpg

Çilek

Çilek diş beyazlatma kürlerinde sürekli kullanılmaktadır fakat çileği tüketerek de dişlerinizin beyazlaşmasını sağlayabilirsiniz. Çilek vücudun PH dengesini düzenlemekte fayda sağlamaktadır. Çilek yerken dişlerinize gösterdiği etkiyi hissedebilirsiniz. Çilek çekirdekleri dişe peeling yaparak renginin beyazlaşmasını sağlamaktadır.

dis-beyazlatan-besinler-003.jpg

 

Elma

Elmanın sağlığa olan faydaları oldukça fazladır. İçeriğinde bulunan malik asit diş beyazlatmaktadır fakat diş minesinin incelmesine sebep olabiliyor. Bu yüzden elma yerken yanında peynir tüketebilirsiniz.

 

dis-beyazlatan-besinler-001.jpg

 

Ananas

Ananasın içeriğinde bulunan bromelain, dişleri temizlemektedir. Hatta ağızdaki plakların yok olmasına yardımcı olmaktadır. Ananasın içinde bulunan sitrik asit, aslında antibakteriyel özelliği taşımaktadır. Bu yüzden ananas ve ananas suyu tüketimi ağız ve diş sağlığını korumaktadır.

 

dis-beyazlatan-besinler-004.jpg

 

Fesleğen

Fesleğen doğal antibiyotiktir. Fesleğeni yemek ve salatlarınızda kullanınız. Hatta limonataların içine fesleğen yaprakları atınız. Fesleğen dişlerinize oldukça faydalı bir bitkidir.

 

dis-beyazlatan-besinler-005.jpg

 

Susam

Susam diş plaklarını yok ederek, sağlıklı ve daha beyaz dişleriniz olmasına yardımcı olmaktadır. İçeriğindeki kalsiyum sayesinde dişlerinizi güçlendiriyor.

 

dis-beyazlatan-besinler-002.jpg

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.