arama

Mehmet Kasapoğlu Kimdir?

Mehmet Kasapoğlu Kimdir?
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Güncel Manşet Güncel Manşet
  • 1 Star
    Loading...

Türkiye Cumhuriyeti yeni sisteminde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı görevine getirilen Mehmet Kasapoğlu 1976 yılında İstanbul’da doğdu.

Mehmet Kasapoğlu Kimdir, Nerelidir ve Kaç Yaşındadır?

Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni sisteminde yer alan Mehmet Kasapoğlu, 1976 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Okuduğu üniversitede mahalli idareler ve yerinden yönetim programlarında yüksek lisans eğitimi tamamladı.

Yüksek Lisansının ardından ABD’ye giderek Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesi‘nde yönetim organizasyonu bölümünde görev aldı ve burada araştırmacı proje uzmanı olarak çalıştı.

Türkiye’de de eğitimine devam eden Mehmet Kasapoğlu, İstanbul Üniversitesi’nden yerel istihdam alanında yaptığı çalışmalar neticesinde doktorasını aldı.

Mehmet Kasapoğlu, 2009 yılında Başbakanlık Müşaviri olarak atandı ve sonrasında da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda çeşitli görevlerde yer aldı.

Spor alanında yaptığı çalışmalarla da isminden söz ettiren Mehmet Kasapoğlu, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı döneminde sporun en alt kademeye kadar yayılmasında katkı sağladı.

gençlik ve spor bakanı mehmet kasapoğlu kimdir

Yeni Kabinede Gençlik ve Spor Bakanı Oldu

Mehmet Kasapoğlu, 24 Haziran 2018 seçimlerinden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gençlik ve Spor Bakanı olarak göreve başlatıldı.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ