arama

Siyer sınavı soruları cevap anahtarı açıklandı! Sonuçlar ne zaman açıklanır?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Mehmet Kaya Mehmet Kaya
  • 1 Star
    Loading...

Siyer Sınavı soruları ve cevapları 2019 yılında da araştırılan konular arasında yer alıyor. “Siyer Sınavı sonuçları ne zaman açıklanır?” sorusu sınava giren adaylar tarafından araştırılıyor. Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından ilk kez 2010 yılında düzenlenen, “O’nu oku, O’nu yaşa” sloganlı Siyer Sınavı’na ilgi ve katılım her sene artıyor. Sınav 2019 yılında 17 Şubat’ta yapıldı. Cevaplama yaparken 1.ve 2. Kategoride sorular 4 şıklı olup, 3 yanlış cevap 1 doğru cevabı götürecektir. Sınavda A ve B olmak üzere 2 kitapçık türü vardır. Siyer sınavı cevap anahtarı açıklandı. Haberimiz içerisinde bulunan link üzerinden cevap anahtarının tamamına ulaşabilirsiniz.

Siyer Sınavı 2019 yılında da yoğun ilgi görüyor. Siyer Sınavı soruları ve cevap anahtarı araştırılıyor. Başvurularını 3 Aralık ve 3 Şubat tarihleri arasında gerçekleştiren adaylar, 17 Şubat’ta sınava girdiler. Adaylar heyecanla sınav sonuçlarını beklemeye başladılar. Siyer sınavı cevap anahtarı açıklandı. Haberimiz içerisinde bulunan link üzerinden cevap anahtarının tamamına ulaşabilirsiniz.Cevaplama yaparken 1.ve 2. Kategoride sorular 4 şıklı olup, 3 yanlış cevap 1 doğru cevabı götürecektir. Sınavda A ve B olmak üzere 2 kitapçık türü vardır. Kitapçıklarda 1. Kategori 60 soru ve 100 dakika cevaplama, 2. Kategori 80 soru ve 100 dakika cevaplama, 3. Kategori 80 soru ve 100 dakika cevaplama, 4. Kategori ve 100 soru ve 120 dakika cevaplama süresi olup, puanlama 100 üzerinden değerlendirilecektir.

SİYER SINAVI CEVAP ANAHTARININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

SİYER SINAVI ÇIKMIŞ SORULAR İÇİN TIKLAYINIZ

SİYER SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sonuçlar Mart ayında açıklanacaktır.

SİYER SINAVI SORULARI CEVAPLARI AÇIKLANDI MI?

Siyer sınavı cevap anahtarı açıklandı. Haberimiz içerisinde bulunan link üzerinden cevap anahtarının tamamına ulaşabilirsiniz.

SINAV NASIL YAPILIYOR?

Yarışma dört kategoride olup yazılı test usulü ile yapılacaktır. Peygamber Sevdalıları Vakfı “O’nu oku, O’nu Yaşa Ödüllü Siyer Sınavı” yarışmasını organize eden yetkili üst kuruldur. Peygamber Sevdalıları Vakfı “O’nu oku, O’nu Yaşa Ödüllü Siyer Sınavı” yarışmasında ödül almaya hak kazanacak adayları belirlemek için yapılacak bilgi ölçme sınavıdır.

Peygamber Sevdalıları Vakfı’nın Temsilcilik/üye/gönüllülerin bulunduğu veya uygun görülecek sayıda sınava girecek yarışmacı ve gönüllü gözetmen bulunmasına bağlı olarak yazılı sınavı gerçekleştirilir. Yarışma, Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından, sivil toplum kuruluşları ile gönüllü kişilerin işbirliği ve katkısı ile organize edilmektedir.