arama

Zehra Zümrüt Selçuk Kimdir?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Güncel Manşet Güncel Manşet
  • 1 Star
    Loading...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 9 Temmuz 2018 tarihinde açıkladığı yeni kabine sisteminde Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olan Zehra Zümrüt Selçuk, 1979 yılında Ordu’da doğdu.

Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeni kabine sisteminde Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olarak görevlendirildi. Peki, Zehra Zümrüt Selçuk’un eski deneyimleri nelerdir?

Zehra Zümrüt Selçuk Kimdir, Nereli ve Hangi Kurumlarda Çalıştı?

Zehra Zümrüt Selçuk, eski Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un kızıdır. 1979 yılında Ordu’da dünyaya gelen Selçuk, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi’nden ekonomi bölümü lisansı ile mezun olmuştur. Okulunu da tam burslu şekilde okumuştur.

Türkiye’deki eğitiminin ardından ABD’de Michigan Üniversitesi‘nde ekonomi doktorası çalışmalarını yürütmüştür ve Teksas Üniversitesi’nde işletme doktorasını tamamlamıştır.

Zehra Zümrüt Selçuk, 2007’den itibaren İslam İşbirliği Teşkilatı İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi’nde araştırmacı olarak görev aldı.

Giriştiği işlerde başarılı olan Selçuk, SESRIC İstatistik ve Enformasyon Direktörlüğügörevinin yanı sıra SESRIC’teki görevinde toplumsal cinsiyet, demografi, iş gücü, çok boyutlu yoksulluk ölçümleri, eğitim ve inovasyon, bilgi performans sistemleri, bankacılık ve finans faaliyetlerinde birçok projeye adım attı.

çalışma, sosyal hizmetler ve aile bakanı zehra zümrüt selçuk kimdir

Zehra Zümrüt Selçuk, KADEM Ankara temsilciliği ve Denetleme Kurulu üyeliğiKadın Birliği Platformu üyeliği, Satrançla Büyüyorum Derneği Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu.

Yeni Kabinede Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Oldu

Yeni Kabinede Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Zehra Zümrüt Selçuk getirildi.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ